SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Miś - remont jachtu Miś, cz. 11

Miś, cz. 11

Email Drukuj PDF

Sezon letni przebiegł pod znakiem prac budowlanych, na szkutnictwo pozostawało niewiele czasu. Już w lipcu wiedziałem, że w tym roku remont na pewno nie dobiegnie końca. Skupiłem się na wykonaniu detali i zakupie różnych elementów, których montażem zajmę się zimą. Niestety gdzieś zapodziałem dużą część zdjęć, wygląda na to że zostały przypadkowo skasowane. Obiecuję poprawę w zimie. Tak, w zimie - zamiast pracowac przy jachcie od kilkunastu dni ocieplam i urządzam od nowa szkutnię, mają nadzieję, że wreszcie da się tam pracować w zimie :).

Wykonałem większość elementów nadbudówki. W trakcie dopasowywania wzdłużników stwierdziłem że stan górnej powierzchni ramy wręgowej nie jest zbyt dobry więc zwiększyłem powierzchnię przylegania dodając drewniany pas.

W ten sposób zarówno boki pokładowki, jak i jej dach będą miały solidne mocowanie.

Zrobiłem też pokrywę achterluku - na dębowej ramie okleinowana sklejka 8 mm. Na ostatnim zdjęciu polakierowana dwiema warstwami rozcieńczonego lakieru, ostateczne lakierowanie planuję wiosną. Widoczne mosiężne wkręty.

W tajemnicy powiem, że zrobiłem trzy pokrywy achterluku. Pierwsze dwie... nie podobały mi się. Ta ostatnia też ma swoje mankamenty, ale uznałem że czwarta byłaby już przesadą.

Poprawiony: poniedziałek, 28 listopada 2011 20:25  

Komentarze  

 
#1 Jarek 2011-11-29 07:58
Piotrze gratuluje postępów!
Mówiąc szczerze zasiadłem do postu z kubkiem kawy. Ledwo zamoczyłem usta a tu koniec:).
Proszę nie żałuj nam fotek i relacji.
Pozdrawiam
 
 
#2 marski 2011-12-01 08:54
witaj piotrze. od początku twojego remontu ci kibicuje, jestem pełen podziwu i uznania. fachowa robota. przy okazji miałbym do ciebie pare pytań, w sprawie remontu. pozdrawiam.marski55@wp.pl
 
 
#3 Piotr Biały 2011-12-08 18:11
Samemu mi wstyd, że tak mało. Obiecuję że następnym razem będzie zdecydowanie więcej.
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.