SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Pasja 384 Rafała Pasja 384 Rafała cz 3 "wyskrobek"

Pasja 384 Rafała cz 3 "wyskrobek"

Email Drukuj PDF

Witam po przerwie.

MInęły już 3 miesiące, zakładałem że z wiosną/latem będę miał więcej czasu na dłubanie przy łódce ale okazało się że byłem w błędzie :)

Od kwietnia niewiele zrobiłem niestety, ale ale zawsze coś tam do przodu ;-) Domek jednorodzinny ma też swoje wady, a to trzeba skosić a to pergolęzrobić a to jeszcze coś innego i tak leci czas.

Nie jest jednak tak że z żeglarstwem nic sięnie dzieje, otóż poszliśmy z żoną na kurs żeglarstwa weekendowy (jeszcze mniej czasu na dłubanie ale trudno) i już jestesmy po pierwszym pływaniu. Spoko podoba mi się ale najważniejsze że zaczęło siępodobać żonie, jest szansa że będzie załogant/sternik dla naszej łajby :)

Przez dłuższy czas nie mogłęm się zebrać bo chciałem zrobić rolkę w skrzyni mieczowej jak woszczi a nie bardzo miałem pomysł jak, ale po pierwszych zajęciach na omedze stwierdziłęm że rozwiązanie z omegi wcale nie kłuje mnie w oko a nie będę się zastanawiał czy prawidłowo zabezpieczyłem drewno we wcięciu.

A przy okazji, Pasja ma już imię, nazywać się będzie "WYSKROBEK" :)

Zanim kilka zdjęć to pytanie do bardziej zaawansowanych:

W jednej relacji a włąściwie w komentarzach natknąłem się na dokładnie opisany przez buksztela (jeżeli przekręciłem nick to sorry) sposób malowania skrzynki mieczowej : Sugerowany był OLIVA wood primer oraz OLIVA emapur marina. Tylko tak sobie pomyślałem ( jużpo malowaniu wood primerem) że skoro dałem laminat wewnątrz skrzynki to może powinienem dać inną chemię ? co prawda wood primera już nie zeskrobię ale może na to dać inną farbę niż emapur marina ? to jescze mogę zmienić :) Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Wyciąłęm w ramiaku miejsce na skrzynkę mieczową i chyba się z tym pospieszyłem patrząc na inne relacje  no nic, trudno trzeba zminimalizować ryzyko teraz (ramiak podociągałem listwami solidnie na sciski żeby się nie odkształciło).myślę że będzie OK.

 

Ze śmiesznych akcji, przykleiłem wzmocnienie rufy na pantograf wysuwany pod silnik (nie ma na zdjęciach) w postaci kwadratu o wym 25x25cm z podwójnej sklejki 6,5mm i wszystko było ok do momentu jak sciągnąłem sciski i okazało się że przykleiłem po stronie dla leworęcznych a jestem praworęczny:) także kilka wtop już jest mniejszych :) człowiek uczy się całe życie.

Teraz już kilka zdjęć,Increase

Increase

Increase

Increase

Increase

Increase

Increase

Increase

Increase

Pozdrawiam.

Poprawiony: wtorek, 24 lipca 2018 20:32  

Komentarze  

 
#1 Administrator 2018-07-24 20:37
Ładnie Ci idzie praca. Będzie łódka :-)
Co do malowania - wood primer jak sama nazwa wskazuje jest do "woodu" czy drewna. Ale jak pomalowałeś tym laminat to nie stanie się nic złego.
Emapur marina jest dobrym poliuretanem możesz śmiało nim pomalować. Tylko kolor ładny wybierz :-)

Co do wzmocnienia - przyklej również po prawej a sprzedając kiedyś łódkę będziesz mógł napisać że przystosowana dla leworęcznych :-)
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.