SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Pasja 384 relacja z budowy Moja mała Pasja 384 - relacja z budowy cz2

Moja mała Pasja 384 - relacja z budowy cz2

Email Drukuj PDF

Kolejny krok w budowie polega na wytrasowaniu burt i ich wycięciu.

A oto coś co osobiście lubię w relacji z budowy najbardziej, zdjęcia i krótki treściwy opis.

Moja stocznia nocą i podtrzymujący ją kolega "Donald". Pracuje nam się świetnie! Donald jest informatykiem i dzięki jego wrodzonej dokładności uniknąłem kilka istotnych pomyłek przy trasowaniu.

Increase

Najpierw wyrysowaliśmy siatkę z oczkami 10cm x 10cm a następnie nanieśliśmy główne punkty. W ich miejsce wbiliśmy małe gwoździki. Potem już tylko giętka listwa dociśnięta do gwoździ i dobry ołówek w sprawnej ręce dokończył trasowanie.

Increase

Increase

Increase

Przyszedł czas na wycinanie. Użyłem wyrzynarki i nożyków które wydały mi się najodpowiedniejsze. Mam nadzieję, że nie reklamuję marki nożyków łamiąc w ten sposób regulamin. W razie czego Adam rób co do ciebie należy:).

Increase

Starałem się, zostawiać dwa milimetry naddatku na szlifowanie. Tu szlifierka taśmowa wydaje się niezastąpiona. Drugie zdjęcie jest niewyraźne za co przepraszam ale pokazuje zostawiony naddatek.

Increase

Increase

Drugą burtę odrysowałem od pierwszej jako lustrzane odbicie. Jedna strona sklejki jest ładniejsza, bez sęków więc postanowiłem, że będzie na zewnątrz.

Burty są wycięte ale brak zdjęcia, ponieważ zabrakło czasu, właśnie rozpoczął się mecz więc rzuciliśmy wszytko i do domu. Może warto pomyśleć nad małym TV do mojej stoczni.

Dzisiaj zakupiłem nierdzewne wkręty do połączenia podłogi z grodziami i wygląda na to, że w przyszłym tygodniu powinienem ostro ruszyć z dalszymi pracami.

Gdyby ktoś chciał zobaczyć więcej zdjęć i zdjęcia o lepszej rozdzielczości można zajrzeć tutaj:

http://J316vision.fotosik.pl/albumy/768601.html

Pozdrawiam

Jarek

Poprawiony: niedziela, 04 lipca 2010 15:53  

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.