SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Pasja 450 "Szuwarek" - budowa żaglówki Szuwarek - mocowanie szota grota

Szuwarek - mocowanie szota grota

Email Drukuj PDF

Witajcie - na prośbę Wojtka zamieszczam fotkę mocowania szota grota w Pasji. Konstrukcja uchwytu nastepująca. Uszko zaczepu wypiłowałem z kawałka nierdzewki, ale myślę żę spokojnie można użyć gototowego elementu. Miałem duzo czasu i trochę kawawałków nierdzewki, a mało kasy, więc dlatego taki kształt.  Jest ono przykręcone do kawałka blaszki która z kolei jest przykręcona do pokładu. Blaszka (około 8cm na 5 cm) ma sfazowane krawędzie otworów śrub od dołu dla śrub z stożkowym łbem i dlatego leży płasko na pokładzie. Z kolei śruby którymi przykręciłem uszko od góry mają nakretki , które można odkręcic jakby co, ale ja rozklepałem , aby to juz był monolit.. Łby śrub lekko wystają z powieżchni blaszki i dzieki temu po silnym dokręceniu blaszki do pokładu nie będą się obracać gdyby przyszło jednak odkręcać zaczep.Wkręty na około uchwytu przechodzą przez sklejkę pokładu i są dobrane na długość aby nie przebiły stępki. Są wkręcone na żywicę epoksydową. Oczywiścei juz po lakierowaniu :-)

Jak na mój gust, moje mocowanie jest zbyt solidne, ale jak do tej pory nie miałem z nim żadnych problemów. Element jest praktycznie niezniszczalny :-)

Piotrek

Ps. zrobiłem dziś jeszcze więcej zdjęć podczas kolejnego pływania - myślę że już powinno być wszystko jasne :-)

 

Będę musiał jedynie wymienic w końcu te pordzewiałe oczka od bloczków. Zwykła ocynkowana stal nie wytrzymała kilku zatokowych pływań.

 

Poprawiony: sobota, 10 sierpnia 2013 00:16  

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.