SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home SALMO 15 budowa Krzysztofa DZIENNIK BUDOWY, Podejście nr 20 – klejenie cd..

DZIENNIK BUDOWY, Podejście nr 20 – klejenie cd..

Email Drukuj PDF

 

Data

Ilość przepracowanych godzin

Czas łącznie

2.04.2018

8:00

106:00

 

No i przekroczona została bariera 100 godzin. Dzisiejszy dzień doprowadził mnie do końca etapu szpachlowania połączeń, opisywać w zasadzie nie ma co bo praca niezwykle monotonna więc żeby zbędnie nie smęcić wrzucę tylko dwa zdjęcia. Przerobiona szpachelka która w zasadzie zrobiła całą robotę, odpowiednio ją ustawiając udało mi się nią wyprowadzić każdą krawędź.

Increase

oraz „poklajstrowana” łajba

 

Komentarze  

 
#1 * Szkutnia_Wisła * Olek Hanusz * 2018-04-06 01:53
Taka gratis porada - być może za późno, ale niestety teraz dopiero trafiłem na ten temat. Budowałem Salmo - 15-S lugger (pierwsze, tak naprawdę projekt powstał w 2008r na moje zamówienie)

Szpachlowanie -

0. Odpylić, odtłuścić szpachlowane powierzchnie
1. Odpowiednia konsystencja szpachli epoksydowej - nie spływająca jak miód, ale też nie sucha jak chałwa. Coś jak masło orzechowe w temperaturze pokojowej (jeśli mowa o ciężkich konstrukcyjnych szpachach na bazie krzemionki i/lub pyłu drzewnego), albo margaryna (szpachle do uzupełniania ubytków, wyprowadzania powierzchni - na bazie mikrobalonów)
2. Nalożyć więcej szpachli, niż potrzeba na narożnik półokrągłą szpachelką.
3. Nadać kształt 'filletowi' - wygładzić szpachlę w narożniku prowadząc półokrągłą szpachelkę dociśniętą mocno do narożnika, trzymając ją przez całe prowadzenie pod tym samym kątem.
4. Powstanie idealne, półokrągłe spoiwo, którego nie trzeba nawet szlifować w przypadku używania pyłu większej ilości drzewnego, oraz 2 "odcięte", zbędne ścieżki reszty szpachlówki na zewnętrznych stronach naszego łączenia.
5. Zbieramy "odcięte" ścieżki szpachli używając płaskiej szpachelki i prowadząc ją "pod prąd" - jednym ruchem w 100% usuwamy "odcięte" ścieżki szpachli. Czysto, szybko, prosto.
6. ...i pakujemy zebrane naddatki oczywiście z powrotem do miseczki! Jeśli zachowujemy dużą czystość budowy i narzędzi - mamy idealne łączenie i praktycznie zero strat na żywicy.

pozdro!
Powodzenia i pływaj tym śmiało, Salmo 15-S to świetna łódka, serio! Udany projekt, pięknie chodzi na żaglach.
 
 
#2 Krzysztof Koza 2018-04-09 17:31
Dzięki za informacje, Twoją budowę znam na pamięć. Za każdym razem gdy mam jakiejś wątpliwości staram się szukać podpowiedzi na zdjęciach z Twojej budowy lub na filmikach z wyprawy do Norwegi :). (już wiem co zrobić ze zbędnymi słoikami na wodzie he,he) Pozdrawiam Krzysztof
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.