SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home SALMO 15 budowa Krzysztofa DZIENNIK BUDOWY, Podejście nr 21 – szlifowanie

DZIENNIK BUDOWY, Podejście nr 21 – szlifowanie

Email Drukuj PDF

 

Data

Ilość przepracowanych godzin

Czas łącznie

6.04.2018

5:00

111:00

 

Z różnych przyczyn na kilka dni prace zostały odłożone ale dzisiaj udało się ponownie ruszyć do przodu i przygotować łódkę do laminowania połączeń. W pierwszej kolejności przeszlifowane zostały wszystkie wyszpachlowane wcześniej połączenia. W zasadzie szlifowanie miało na celu tylko zmatowienie powierzchni, gdyż kształt spoiny pomimo że na zdjęciach wyglądał jakoś nie specjalnie po dopracowaniu ilości użytego pyłu w stosunku do żywicy wyszedł niemal idealny i nie trzeba go było poprawiać szlifierką.

Następnie szybka, a może w zasadzie jednak nie tak szybka akcja odpylania odkurzaczem i zabrałem się za przygotowanie pasków tkaniny szklanej o szerokości 10 cm. Projekt zakładał użycie gotowej taśmy o takiej szerokości,  jednak gdy już w jakimś sklepie udało mi się taką taśmę znaleźć to cena jej była jakaś kosmiczna i kwota jaką trzeba było za nią zapłacić przewyższała znacznie koszty zakupu tkaniny. Postanowiłem więc, że tkanina na paski potnę sam. Rewelacyjny do tego okazał się nóż z okrągłym ostrzem. Praca szła szybko a linie cięcia wychodziły idealnie, bez strzępienia które pojawia się przy próbie cięcia tkaniny nożyczkami co widać na załączonym obrazku:

 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.