SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home SALMO 15 budowa Krzysztofa DZIENNIK BUDOWY, Podejście nr 22 – laminowanie wnętrza

DZIENNIK BUDOWY, Podejście nr 22 – laminowanie wnętrza

Email Drukuj PDF

 

Data

Ilość przepracowanych godzin

Czas łącznie

8.04.2018

9:00

120:00

 

Nadeszła pora laminowania oraz zapoznania się z „nową” żywicą. Do laminowania użyta została żywica Epidian 6011 oraz utwardzacz Z1. Ponieważ wszystkie źródła  „złośliwie” podają stosunek wagowy żywicy do utwardzacza, musiałem wykombinować jak to wyjdzie na strzykawki. Szczęśliwym trafem na stronie jakiegoś sklepu znalazłem informację o gęstości zarówno 6011 oraz Z1 na podstawie której udało się dość łatwo wyliczyć ile waży 1cm3 utwardzacza a ile żywicy. Z moich rachunków wyszło że na 150 cm3 żywicy potrzebuję ok 20 cm3 utwardzacza. Jeżeli wszystko się utwardzi znaczy że obliczenia zostały przeprowadzone prawidłowo. Po zabawie z kalkulatorem czas się zabrać za bardziej efektywną pracę. Jako że na dziobie pewnie znowu będzie trudniej, chociażby ze względu na trudniejszy dostęp, pracę postanowiłem zacząć znowu od rufy  aby w bardziej dostępnych miejscach wypracować sobie jakąś technikę pracy. Na początek zostały przygotowane odpowiednio docięte paski tkaniny na dwa segmenty łodzi (żeby nie tracić na to czasu gdy żywica będzie rozrobiona) i do dzieła.

Pomimo że praca szła bez żadnych komplikacji po dziewięciu godzinach mam zalaminowane nieco ponad pół długości łodzi – widać to na załączonym zdjęciu (ciemniejszy kolor sklejki  -  segmenty które laminowałem na bieżąco w całości również gruntowałem żywicą)

Increase

 

Komentarze  

 
#1 * Szkutnia_Wisła * Olek Hanusz * 2018-05-03 00:34
W Havlu masz wysyłkowo masz po 1.10 zł / mb szkło w pasku szer. 10 cm (cena zależy od ilości, daję przyklad jak bierzesz powyżej 30mb) Nie ma się co pieprzyć z cięciem tkaniny z rolki, które zawsze ją rozstrzępia.
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.