SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Sztrandusia Sport budowa Sztrandusia sport budowa cz.31

Sztrandusia sport budowa cz.31

Email Drukuj PDF

Pokład pokryty obłogiem . Nestety popełniłem trochę błędów i teraz poprawki zajmą więcej czasy niż samo klejenie . Bogatszy o doświadczenie . pokryłem obłogiem większość kokpity i tu już wyszło fajnie . Równocześnie projetuję , wykonuję lub zlecam dziesiątki okuć , do tego dobieram setki elementów złącznych . Jeszcze do tego przyczepa podłodziowa , laminowanie ostatnich elementów , szpachlowanie , szlifowanie , malowanie .Wrzucam kolejne zdjęcia , bo ciężko ogarnąć chronologię :

Poprawiony: środa, 02 lipca 2014 23:01  

Komentarze  

 
#1 sf153 2014-07-03 05:57
Cześć

Napisz jak uniknąłeś błędów przy klejeniu obłogów.

Pozdrawiam T.K
 
 
#2 silver_stas 2014-07-03 20:31
Zacząłem kleić Epidianem 5 + Z1 , ale lepiej użyć bardziej rzadkiej żywicy . Należy nakładać sporo żywicy , co oczywiście powoduje zacieki , ale paski obłogu są dobrze przyklejone . Dokładając kolejny pasek , nie przyciskać go od razu na całej powierzchni . Po kolei trzeba dociskać krawędź i łapać pierwszy rząd zszywek . Później wbijamy zszywki do środka paska , a na końcu ostatnie rzędy . Zwiększyłem też gęstość sznurków ze zszywkami . Pokład jest wycinkiem sfery , co dodatkowo utrudnia dobre dociśnięcie do siebie pasków obłogu . Jak się zrobi żle , to poprawki zajmują dodatkowo więcej czasy niż samo klejenie .
 
 
#3 sf153 2014-07-12 05:25
Dziękuję za informację, dziś zabieram się za fornirowanie będę robił epidianen 5 i z1 bo nie mam nic innego natomiast docisk zrobię na listewkach, co do gęstości jak będziesz potrzebował rzadszej żywicy np e5i z1 to dodaj kilka procent ja daje ok 10% spirytusu wagowo i jest ok,spirytus też ma tą zaletę ,że jak ci się znudzi klejenie to można się nim natrzeć od środka:) tylko pamiętaj by go rozcięńczyć choć nie koniecznie:).

Powodzenia T.K.
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.