SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Sztrandusia Sport budowa Sztrandusia sport - budowa cz. 4

Sztrandusia sport - budowa cz. 4

Email Drukuj PDF

Kolejny element , to węzłówka między stępką a pawężą . Zrobiłem ją tak jakby strukturę plastra miodu . Lekka a wytrzymała .

Poprawiony: wtorek, 18 września 2012 21:37  

Komentarze  

 
#1 tcsmok 2012-09-30 21:23
Drogi Szkutniku,
Węzlówka ma wygląd wg filozofii "co by tu jeszcze wzmocnić". Tak się buduje szkielet kanapy a nie lodzie. Koszmar. A a struganiu drewna nigdy nie slyszaleś? Polakierujesz tą rzeżbę? A potem ludzie piszą bzdury o "suchym gniciu". Użyj semtexu aby to usunąć i zrób to z jednego kawalka.
PROSTO MA BYĆ!!!!
 
 
#2 silver_stas 2013-01-21 21:22
Dopiero teraz zobaczyłem komentarz , więc odpowiadam . Nie pamiętam dokładnie , ale węzłówka jest trójkątem o bokach 300X250 mm i grubości ok. 200 mm . Wykonanie tego z jednego kawałka byłoby trudne , nie mówiąc o ciężarze . Dla mnie priorytetem jest lekkość konstrukcji , więc zrobiłem ją a la "plaster miodu" . Świetna sztywność przy zredukowanym ciężarze . Zdarza mi się strugać niektóre elementy , jednak będąc tak jak Ty zwolennikiem prostych rozwiązań , do budowy "rzeźby" użyłem listew odpadowych . Ponieważ "rzeźby" będą niewidoczne po doklejeniu boków , użyłem częściowo ostruganych listew , które tylko dociąłem na odpowiednią szerokość , darując sobie dodatkowe struganie jak i szlifowanie . Z powyższych względów również darowałem sobie malowanie "rzeźby" . Nie widzę związku z "suchym gniciem". Co prawda część węzłówki nad podłogą kokpitu , która będzie widoczna , będzie pokryta laminatem i żywicą . Natomiast część niewidoczna będzie nasączona pokostem na gorąco . Pozdrawiam Staszek
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.