SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Drewniane Żaglowe LAKSHMI - drewniany Beryl LAKSHMI zaniedbana bogini cz.3

LAKSHMI zaniedbana bogini cz.3

Email Drukuj PDF

Remont.

Piszę remont - ale ja to nazywam "przywracaniem do stanu używalności".

Żona jakoś to przyjęła(zakup). Mieszkam pod tym samym adresem. Musiała też pogodzić się z faktem że już nie będzie jedyną miłością mojego życia. Ma grożną rywalkę. Bądż co bądż Lakshmi to bogini.

Ale miało być o przywracaniu do stanu używalności. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem, to przy użyciu cykliny, oczyściłem kawałek listwy odbojowej. Po przeszlifowaniu papierem ściernym, przetarłem oczyszczony fragment wilgotną gąbką. I...... banan na gębie. Mahoń odzyskał swój piękny kolor! Następnie biorę się za dach nadbudówki. Po oczyszczeniu z łuszczącego się lakieru kilku klepek, drewno odzyskało naturalny, piękny kolor. Okazało się jednak że klepki mają liczne pęknięcia. Fugi też lata świetności mają za sobą. Zostawiam to na póżniej.

 

Increase

 

Zabieram się za miejsce gdzie ostrze scyzoryka wchodziło jak w masło. Przód nadbudówki. Odkręcam listwę maskującą połączenie dachu nadbudówki z jej przednią ścianką. Listwa dosłownie rozpada się w palcach. Następnie w ruch idzie cyklina, potem dłuto.Efekt widać na zdjęciach.

 

Increase

 

Increase

 

Increase

 

Increase

 

Mimo że wiedziałem że jest tu pruchno, ogarnia mnie jakieś dziwne uczucie. Jednak pod warstwą pruchna , dłuto natrafia na wmiarę zdrową sklejkę! Może tak żle nie będzie. Przesyłam kilka fotek Markowi.Obiecuje że przyjedzie w najbliższą niedzielę (110km) i coś z tym zrobimy. Przed przyjazdem Marka jacht stanął po wiatą. Niedziela. Jest Marek. Śniadanie, kawa i do roboty. Odkręcam okno. Usuwamy zniszczony fornir i wkręty. Teraz można ocenić zniszczenia. Nie ma tragedii!!! Marek przy pomocy frezarki pozbywa się warstwy pruchnicy. Głębsze ubytki rozwierca sękownikiem. Otwory flekujemy. W miejsce usuniętej warstwy spruchniałej sklejki wstawiamy pasek 4mm sklejki brzozowej. W otwory po wkrętach wklejam kołki. Całość zostaje przeszlifowana i jest przygotowana do fornirowania.

 

Increase

 

Increase

 

Increase

 

Increase

 

Okazało się że nakładka mahoniowa narożnika kabiny też uległa degradacji. Została usunięta a miejsce oczyszczone.

 

IncreaseIncrease

 

Increase

 

Increase

 

Niedziela. Kolejna wizyta Marka. Śniadanie, kawa i do roboty. Rutyna. Tym razem pozbywami się pruchna w rogach przedniej części bocznych ścianek nadbudówki. ubytki uzupełniamy kawałkami sklejki. Nadszedł czas na fornirowanie. Marek docina odpowiednie paski forniru. Przymierza. Jest OK. Można kleić. Smarujemy fornir i sklejkę na ściance nadbudówki klejem. Soudal d4. Przyklejamy fornir mocno!!!! dociskając. Gotowe. Efekt na zdjęciach.

 

Increase

 

Increase

 

Increase

 

Increase

 

IncreaseIncrease

 

Increase

 

Increase

 

 

A to Marek w muzeum motyryzacji w Otrębusach.

 

Increase

 

 

Marku, wielkie dzięki i dużo zdrowia.

Andrzej.

CDN

 

Poprawiony: niedziela, 14 lutego 2021 20:21  

Komentarze  

 
#1 Administrator 2021-02-14 20:32
Uff odetchnąłem z ulgą. Widać że będzie ładna łódka.
Nie idziecie na skróty to dobrze wróży remontowi.
Oby tak dalej.
Przy okazji Soudal D4 ten puchnący? chyba nie...
Pozdrowionka
Adam
 
 
#2 Marcin Misiak 2021-02-24 11:30
Witam.
Kolega z Grodziska Mazowieckiego?
Pozdrawiam
Marcin
 
 
#3 bosman 2021-03-10 23:50
Tak. Z okolic Grodziska Mazowieckiego.
Pozdrawiam
Andrzej
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.