SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Listewkowa łódka wędkarska Listewkowa łódka wędkarska cz1

Listewkowa łódka wędkarska cz1

Email Drukuj PDF

Witam,

kolejna porcja fotek z placu boju :)

Łódka prawie :) gotowa. Zostało szlifowanie, szlifowanie, szlifowanie... laminowanie z zewnątrz, szlifowanie, szlifowanie... i pokostowanie/olejowanie od środka. Na koniec montaż odbojnic i ławeczek (na widocznej listwie umocowanej po wewnętrznej stronie wręgów), okucia (dulki, knagi). Popkrywy forpiku i achterpiku będą oczywiście na zawiasach i jakichś zamknięciach, coby stanowiły komory wypornościowe, ale i dały się przewietrzyć.

No i wybór nazwy - na razie pozostaną zapewne tylko numery rejestracyjne, a nad nazwą się pomyśli.

Co do laminowania - zrobiłęm próby z epidianem 5 i PAC (takie akurat miałem dostępne) - i nie jest to dobra kombinacja do laminowania. Zdfecydowanie za gęsta. ZNakomita jako klej, ale przesączyć tym płótno - ja nie potrafię. Ponieważ tego, co mam, i tak jest za mało, i czekają mnie zakupy, zapewne zdecyduję się na Epidiam 52 lub 53. Utwardzacz - jaki mi da najwięcej czasu na pracę :) ale raczej nie PAC. Porady? Z góry dziękuję.

Zbrojenie planuję pewnie 2x150, oczywiście tkanina rowingowa (KrosGlass). Konstrukcja już jest bardzo sztywna więc nie chcę dokładać ciężaru (wobec nowych przepisów dotyczących przyczepek podłodziowych mocno rozważamy transport na dachu). Na razie dwóch chłopa (takich statystycznych - nie chucherka i nie atleci) z takim zadaniem da sobie spokojnie radę. Dojdzie jeszcze ciężar laminatu, oleju, ławek, okuć... Się zobaczy. Nie mam na razie możliwości zważenia.

Miłego oglądania!

Poprawiony: czwartek, 10 kwietnia 2014 23:16  

Komentarze  

 
#1 cinekx 2014-04-14 16:23
Ile to może na końcu ważyć , ja zrobiłem coś podobnego ze sklejki i sam wrzucam na samochód , czy da radę ją przetransportować w jedną osobę ?
 
 
#2 byłytcsmok 2014-04-27 18:37
Kolego, czy to szarozielone to sinica? Bo jak tak, to nie laminuj tylko wymieniaj listwy. Sinica (rodzaj grzyba) zamieni się w ciągu 1-2 sezonów z koncertową zgniliznę.
Żaden impregnat nie pomoże, drewno trzeba wymienić. A potem laminuj sobie z zewnątrz i obficie POLAKIERUJ Uretoluxem (1 skadnikowy, tani, dobry, szybkoschnący). Ze 3-4 warstwy.

Taaakiej ryby!

T.
 
 
#3 mooreck 2014-04-29 12:36
Witam!
Zielone to nie sinica - na tartaku odruchowo zostało to wrzucone w impregnat i część listewek ma taką barwę. Z doświadczenia wiem, że ona zanika, nie jest to trwały barwnik (jest dodawany do dynksu żeby było widać gdzie pomalowane). Poza tym zdjęcia tu to jeszcze przed szlifowaniem - plan jest taki żeby to zeszlifować do czysta.

Propozycja lakierowania zgodna z moimi planami - aczkolwiek zastanawiałem się nad dwukomponentowym lakierem samochodowym (NOVOL) akrylowym. 1K na pewno będzie łątwiejszy w aplikacji, więc jak najbardziej rozważę.

Laminowanie - zakupiono drogą kupna Epidian 53 z odpowiednim (nie szybkim) utwardzaczem. Powinno być OK. Dam znać i poczynię dalsze relacja jak tylko prace się posuną.

Dzięki za uwagi!
 
 
#4 byłytcsmok 2014-04-29 21:26
Akryl samochodowy to nie material na drewno. Widzialeś kiedyś drewniane auto? Uretolux to lakier idealny. Pierwszą warstwę lakieruj rozcieńczając nawet 30%, drugą, po pierwszym szlifowaniu trochę rozcieńczonym, potem już ze 2 razy bez rozcieńczania. Ponieważ to ódka na ryby, to lakieruj obficie, tak, aby woda nie stala między listwami. A tkaninę 2 x ok. 300.
 
 
#5 mooreck 2014-05-07 09:38
Witam!
Malowałbym nie drewno a epoksyd na szkle... :)

ALe dzięki. O uretoluxie słyszałem już kiedyś pozytywne opinie, ale też głosy że to lakier praktycznie niedostępny (chyba że mylę z uretolakiem). Obecne badania dostępności dały wynik pozytywny, więc chętnie skorzystam z Twojej rady. Serdecznie dziękuję.

Niestety - problemy obiektywne (odległość, brak możliwości wyjazdu) na razie powodują odłożenie laminowania. Może się okazać, że sobie nie polaminuję tylko zrobi to ktoś inny :(

Trudno, następnym razem. W wolnej chwili postaram się wrzucić plany łódki jako DXFy, może komuś się przydadzą.

Pozdrowienia!
 
 
#6 Mag 2014-05-18 09:46
Witam,
Obserwuję postępy od kilku tygodni i jestem pod wrażeniem. Począwszy od etapu wykonania konstrukcji po wykończenie wszystko wydaje się super. Akurat wodniakiem jestem amatorem ale zawodowo zajmuję się czymś innym. Proces przedstawiony przez Pana o tyle mnie zainteresował, że miałbym w temacie nieco odmiennym a jednak w charakterze prac podobnym propozycję biznesową. Jeśli jest Pan zainteresowany proszę o maila p.bonski@vp.pl
Pozdrawiam
 
 
#7 piwkes 2014-05-18 19:28
Witam
Bardzo mi się podoba twoja łódeczka, jestem ciekaw efektu końcowego. Jak możesz to wrzuć plany.
Pozdrawiam
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.