SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Pasja 384 relacja z budowy Wzmocnienia i laminowanie połaczeń

Wzmocnienia i laminowanie połaczeń

Email Drukuj PDF

Kolejny dzień przyniósł poniższy rezutat:

Wzmocnienia podłogi.

Increase

 

Jak widać laminowanie nie jest moją mocną stroną ale wciąż się staram. Tym zbytnie się nie przejmuje ponieważ zniknie pod podłogą na zawsze. Bardziej zależało mi na wytrzymałości niż estetyce.

Increase

 

Tutaj połaczenie sklejki które zabezpieczyłem dodatkowo laminatem. Wcześniej ukosowałem szlifierką potem gimnastyka z klejeniem. Rezutat jak na zdjęciu. Ja jestem zadowolony a dodatkowy laminat tylko wzmocni połączenie.

Increase

 

A tak wygląda na dzisiaj w całości.

Increase

Pozdrawiam

Poprawiony: sobota, 11 czerwca 2011 09:47  

Komentarze  

 
#1 Skalpel 2011-06-12 07:53
Ile dajesz warstw maty\płótna na te połączenia ? Na miejscu łączenia widzę pęcherze powietrza. Podczas laminowania połączeń z drugiej strony spróbuj to usunąć - będzie to widać. Ja u siebie połączenia laminowałem bardzo grubo - praktycznie jak grubość sklejki

Celem poprawienia ich estetyki, a także , aby niechcący się nie kaleczyć o szklane włosy - zaraz po wykonaniu laminowania pokryj miejsce klejenia pasem folii - wyrównasz większość włosków i dobrze dociśniesz pasy laminatu i od razy wygładzisz powierzchnię. Ja potem jeszcze te elementy po utwardzeniu i oderwaniu folii szlifowałem szlifierką kątową - tarczą do metalu i tarczą z papierem ściernym (już bardziej dokładnie) Zdjęcie ,gdzie połączyłeś płyty burty - (chyba) połączenie wygląda trochę delikatnie...

Przy klejeniu elementów które są widoczne zabezpiecz je tasma folią przed ubrudzeniem klejem.

Piotrek
 
 
#2 Skalpel 2011-06-12 07:58
Na górnym zdjęciu widze sęk w ramie kratownicy - wzmocnij to miejsce pasem sklejki lub liswty - listwy konstrukcyjne muszą być selekcjonowane, inaczej moze coś peknąć przy stanięciu nogą i nie będziesz w stanie tego potem naprawić w prosty sposób.

Piotrek
 
 
#3 Jarek 2011-06-12 12:43
Dzięki za uwagi!
Połączenia pod podłogo nie będą widoczne, więc nie przejmuje się nimi zbytnio ich estetyką. Najpierw połączenie kleiłem Epidianem 5 + PAC z domieszkami ścinek bawełny. Zrobiłem tak zwane klejeni pachwinowe a na to laminat z taśmy 5cm 300g.
Co do sęku to przemyślę temat. Położyłem już próbnie podłogę chodziłem po niej i wszystko OK:). Jak się przyklei to ciężar powinien się rozkładać na większej powierzchni.
Staram się aby zrównoważyć wagę z wytrzymałością. Bardzo mi zależy na dużej mobilności łódki.
Pozdrawiam
Jarek
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.