SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Pasja 450 "Szuwarek" - budowa żaglówki Szuwarek - montaż miecza dla Jarka

Szuwarek - montaż miecza dla Jarka

Email Drukuj PDF

Cześć - załączam rysunek obrazujący jak wygląda instalacja miecza w skrzyni mieczowej. Przekrój jest na wysokości śruby mocującej miecz w jego osi obrotu. Zielonym kolorem zaznaczyłem rurki wzmacniające zawias. Niebieskim laminat kadłuba. Miecz oczywiście też jest oblaminowany. Rurka od zewnątrz jest zmatowiona i podrapana dosc intesywnie i wklejona na epidian na wcisk. Całość zaszpachlowna laminatem z mikrobalonem, a finalnie malowana poliuretanowafarbą emapur. Skrzynia od wewnątrz jest zabezpieczona tylko lakierem epinox 12. W mieczu również jest wklejona ta sama rurka. Zaznaczyłem też znaczny luz miedzy elementami miecza i kadłuba.  Rysunek jest odręczny , więc wymiarów nie zachowywałem - tylko poglądowo.  Mam nadzieję ,że jest dostatecznie czytelny :-)

 

Pozdrawiam Piotrek

Increase

Poprawiony: wtorek, 21 czerwca 2011 21:10  

Komentarze  

 
#1 Jarek 2011-06-21 21:36
Dzięki Piotrze,
jak gruba jest u ciebie stępka, u mnie w planach jest 20mm, szeroka 90.
Pozdrawiam
 
 
#2 Skalpel 2011-06-21 22:09
Szerokość 60mm - grubość 22mm

Zdjęcia już porobiłem - w wolnej chwili zbiorę się i prześlę - trochę tego będzie :-) Dzisiaj dziurawiłem kadłub - montuję własnoręcznie zrobiony pantograf. Rety..żeby tylko wszysto pasowało :-)

Pozdrawiam Piotrek
 
 
#3 Jarek 2011-06-22 08:46
Dzięki,
Piotrze tobie coś ma nie pasować? :eek:
Pozdrawiam
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.