SzkutnikAmator.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Sztrandek 650 - budowa - sklejka Sztrandek 650 - cz. 9 "sęk"

Sztrandek 650 - cz. 9 "sęk"

Email Drukuj PDF

Witam!

Chciałbym pogratulować spostrzegawczości i podziękować za zwrócenie uwagi P. Piotrowi, który w komentarzu do poprzedniej części wskazał  podejrzany element na jednej z fotek. Faktycznie jest to sęk, o którym  wiedziałem / miałem go naprawić/ ale zapomniałem. W trakcie montażu wzdłużnika doszedłem do wniosku że jest niegroźny - przebiegał ukośnie pozostawiając z drugiej strony 3/4 nieskażonej powierzchni. miałem zająć się nim później - jednak całkiem wyleciało mi to z głowy . W tej chwili jest już niegroźny - od strony wewnętrznej przykleiłem nakładkę ze sklejki 8mm / 300 mm x 50 mm/ od zewnętrznej w widoczną rysę wcisnąłem przy pomocy strzykawki trochę kleju. Wszystko to ściśnięte odpowiednio ściskami "zrosło się" i nie stanowi /ten sęk/ żadnego zagrożenia. Zainspirowany uwagą Piotra przejrzałem  jeszcze raz wszystkie wzdłużniki - znalazłem jeszcze dwa takie podejrzane miejsca /zostały potraktowane w ten sam sposób jak "sęk P. Piotra".

Poniżej feralny sęk:

 

Powiększ

Potraktowany nakładką ze sklejki i klejem i ściskami:

Powiększ

Efekt finalny:

Powiększ

Jeszcze raz podziękowania dla P. Piotra Białego.

Pozdrawiam "andach"

Poprawiony: czwartek, 05 lipca 2012 22:40  

Komentarze  

 
#1 Jaroslaw Przybylek 2012-07-07 12:45
buduje sztrandka 650 sklejkowego tak, jak ty.Za kilka dni opublikuje artykul na ten temat.Jestem na etapie ostatnich szlifow przed laminowaniem.Sama budowa to duza frajda,lecz moim zdaniem nie jest to sztuka dla sztuki,spotkac to mozna u niektorych budowniczych. Celem jest zbudowanie jachtu w miare szybko i z zachowaniem podstawowych regul i zasad i na wode. Trudnosci sa po to by je przezwyciezac. Drewno jest budulcem dosyc wdziecznym i tolerujacym pewne odchylenia,chociaz nie warto satosfakcjonowac sie polsrodkami, wyjdzie to w przyszlosci. Nie pisze tego by kogos pouczac. Jest to moj pierwszy glos na forum i ipewnego rodzaju otwarcie tematu z mojej strony. Licze na wymiane opinii a pewnie i pomoc w pracy nad moim sztrandkiem.
 

Niestety nie masz uprawnień do komentowania artykułów. Komentarze dodawać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy portalu.

Zaloguj się!

Newsletter: Co nowego?Wiadomość HTML?


Info

Witryna SzkutnikAmator.pl została utworzona, jest prowadzona i utrzymywana przez szkutnię adamboats.pl oraz sklep żeglarski SZTORMIAKI.PL

Wszelkie prawa zastrzeżone.